İç Tesisat Uygunluk

Telefonla veya mail ile teklif isteyebilirsiniz.

0505 532 1416

hasanyucelmuhendislik@gmail.com

TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Denetimleri için gerekli olan topraklama ölçümü ve elektrik iç tesisat uygunluk belgelerinizi mevzuat çerçevesinde; işyerinize gelip, elektrik pano yada tablolarınızdan, ofis ise prizlerden, kullanılan makinalar var ise gövdelerinden topraklama ölçümleri yaparak.işyerinizde çıktı alma imkanımız olur ise hemen raporunuzu düzenleyip teslim ediyoruz.

Verilen raporun geçerli olabilmesi için raporun arkasında mutlaka yetki belgelerinin olması gerekir.
Raporla beraber; “Elektrik SMM Belgesi” , “Topraklama Yetkilendirme Belgesi” ve “Topraklama ölçüm cihazına ait Kalibrasyon Belgesi”nin birer kopyasını ekliyoruz.

Topraklama Ölçümlerini, raporlamasını ve uygunluk değerlendirmelerini EMO üyesi Serbest Müşavir Mühendis(SMM) Belgesi olan, Elektrik, Elektrik-Elektronik veya Elektronik Mühendisi diploması sahibi gerçek kişiler yapabilirler.

Yücel Mühendislik’te; 35591 oda sicil numaralı gerekli yetki belgelerine sahip ( SMM belgesi ve Topraklama Yetki Belgesi) Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi Hasan Yücel tarafından topraklama ölçümleri yapılıp, raporları hazırlanmaktadır.

Muayene Faaliyetleri aşağıdaki yönetmelikler doğrultusunda yapılmaktadır.

Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği
Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği
İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği
İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik